Mikrodermoabrazija je upravo onaj tretman za kojim tragate ukoliko želite savršeno čistu, blistavu i osveženu kožu lica. Procedura podrazumeva skidanje oštećenog površinskog sloja kože, potpuno bezbedno, neinvazivno i nežno. Najbolje od svega:rezultati su tu već nakon prvog tretmana!
Šta je mikrodermoabrazija?
Mislite da je glatka, sveža, rumena i jedra koža lica nedostižan ideal lepote? Pitajte žene, ali i muškarce, koji su do sada isporobali mikrodermoabraziju. Znamo da će vam reći da grešite, a to svakako potvrđuju i brojna pozitivna iskustva naših pacijenata. Ovaj tretman regeneriše kožu, čini je baršunastom i mekom na dodir. Verovatno zbog toga mikrodermoabrazija spada među najtraženije tretmane u svetu kada pričamo o svežoj i blistavoj koži lica.
Mikrodermoabrazija podrazumeva nežno, mehaničko skidanje površinskih slojeva kože, izumrlih ćelija i svih nakupljenih nečistoća. Baš poput pilinga koji radite kod kuće, ali mnogo delotvornije i efikasnije. Izvodi se pomoću sonde sa dijamantskom glavom, zbog čega se naziva i dijamantska mikrodermoabrazija. Ujedno, koristi se vakum koji izvodi masažu, ubrzava se cirkulacija i limfna drenaža kože. Lice je čisto, poboljšava se tonus i tekstura kože.
Ovaj tretman je put do dubinski čistog lica, što je najvažniji preduslov lepe, zdrave i negovane kože. Mikrodermoabrazija je prvi put isporobana pre 30 godina u Italiji, a od tada važi za jedan od najpopularnijih tretmana.
Za postizanje još efikasnijih rezultata možemo je kombinovati sa drugim tretmanima čišćenja kojima se poboljšava mikrocirkulacija kože i stimuliše proizvodnja kolagena i elastina. Rezultat je zategnutija, jedra i čvršća koža.
Kome je namenjena mikrodermoabrazija?
Mikrodermoabrazija je namenjena svima i svim tipovima kože, pod uslovom da je koža zdrava i da nije preosetljiva. Njene prednosti su brojne, kako za mladu, tako i za zrelu kožu. Kod mlađih osoba koje imaju masnu kožu velika je šansa da će se pojaviti bubuljice, akne, mitiseri. Zbog sebuma i nečistoća koje se nakupljaju u porama, koža ne uspeva dovoljno da se regeneriše i usporen je proces ljuštenja izumrlih ćelija. Mikrodermoabrazija dubinski čisti i regeneriše kožu, uklanja sve izumrle ćelije, a pore su otčepljene. U zrelim godinama koža se sporije obnavlja i zato je taj proces potrebno malo ubrzati. Pomoću mikrodermoabrazije postižemo to da se ćelije brže regenerišu. Umesto oštećene, zadebljale kože, oslobađamo prostor za rast nove, mlade kože. Na taj način, omogućavamo koži da bolje upija aktivne sastojke iz preparata koje svakodnevno koristimo za negu.
Koje probleme na koži rešava mikrodermoabrazija?
Mnogobrojne probleme i nesavršenosti na koži možemo potpuno rešiti ili ublažiti mikrodermoabrazijom. Ovaj tretman pomaže kod:
- masne kože sklone aknama;
- ogrubele, beživotne, sive kože (najčešće kod pušača);
- oštećenja kože nastalih od sunčevog zračenja:
- ublažava staračke pege i hiperpigmentacije;
- smanjuje proširene pore;
Koje su prednosti mikrodermoabrazije?
Kada birate tretman, najvažnije je da budete dobro upućeni koje benefiti vaša koža može imati od toga. Konkretno, u slučaju mikrodermoabrazije, uvek naglašavamo sledeće prednosti:
- Tretman je neinvazivan, bezbolan, komforan i potpuno bezbedan za pacijenta;
- Mikrodermoabrazija je efikasan i brz način uklanjanja izumrlih ćelija kože;
- Koža je dubinski regenerisana, čista, osvežena i blistava;
- Površina kože je vidljivo mekša, nežna na dodir;
- Tonus i tekstura kože su poboljšani;
- Rezultati su vidljivi odmah nakon prvog tretmana.
Priprema za mikrodermoabraziju
Mikrodermoabrazija ne zahteva posebnu pripremu. Poželjno da sedam dana pre tretmana izbegavate direktno izlaganje suncu i odlazak u solarijum.
Kako izgleda tretman?
Tretman započinjemo detaljnim čišćenjem i pripremom za mikrodermabraziju. Pomoću posebnog aparata i sonde sa dijamanstkom glavom, nežno i postepeno prelazimo preko čitavog lica. Izbegavamo najosetljivije delove, kao što su kapci i usne. Sonda ima posebne nastavke koje prilagođavamo regijama lica, a dijamantski vrh sve vreme bezbolno uklanja površinski sloj kože. To je takozvani stratum corneum. Zavisno od regije lica, podešavamo intenzitet rada sonde i po potrebi, prodiremo do nešto dubljih slojeva kože. Istovremeno, vakum na sondi izvodi masažu koja pobljšava cirkulaciju kože i limfnu drenažu, lice je bolje očišćeno. Na ovaj način, izveli smo piling površinskih slojeva kože, oslobađamo prostor za rast nove kože i stimulišemo proizvodnju kolagena i elastina. Na kraju tretmana na kožu nanosimo posebne maske, serume i kreme kako bismo je rehidrirali i ubrzali rast novih ćelija. Rezulat je sveža, odmorna i glatka koža! Promene se ne dešavaju samo na površini, već na svim nivoima epidermisa.
Tretman traje oko 60 minuta. Osim na licu, mikrodermoabraziju možemo izvoditi i na vratu, dekolteu, rukama, šakama.
Nega kože nakon mikrodermoabrazije
Pravilna nega je izuzetno bitna, jer koža treba da bude hidrirana za vreme površinskog zarastanja. Taj proces traje oko 7 dana nakon čega je vidljiva nova, obnovljena koža.
Posle tretmana koža je veoma osetljiva na sunčeve zrake, pa je važno da minimum 3 dana izbegavate sunčanje i odlazak u solarijum. Takođe, narednog dana nakon tretmana izbegavajte korišćenje dekorativne kozmetike, tuširanje vrelom vodom i intenzivan trening.
Nuspojave nakon mikrodermabrazije i kontraindikacije
Uklanjanje površinskog sloja kože važno je da bi se podstakla njena regeneracija i stvaranje novih ćelija kože. Nuspojave mogu biti blago crvenilo i manji otoci na mestima gde je vakuum jače povukao kožu. Najčešće, to će proći nakon sat, dva, ali kod nekih pacijenata može potrajati i do dva dana.
Iako se mikrodermoabrazija preporučuje čak i ljudima koji imaju osetljivo lice sklono alergijama, postoji određeni slučajevi kada se ne sme izvoditi:
- u slučaju aktivne rozacee, herpesa, ekcema, proširenih kapilara, bakterijskih infekcija;
- kod ljudi koji imaju duboke ili bolne ožiljke i aktivne akne na licu;
- u slučaju postojanja bradavica, otvorenih rana i opekotina;
- kod pacijenata sa autoimunim oboljenjima, dijabetesom i kod onih koji koriste anti-koagulante;
- u slučaju trudnoće i dojenja.
Da li je mikrodermoabrazija bezbedna?
Apsolutno jeste. Ovaj tretman je neinvazivan, bezbolan i komforan za pacijente. Svi aparati sa kojima radimo u našoj ordinaciji imaju FDA odobrenje, jer želimo da svojim pacijentima pružimo samo sigurne i efikasne tretmane.
Da li mikrodermoabrazija boli?
Tretman je bezbolan i ne zahteva korišćenje anestezije. Jedino što možete ostetiti su blago peckanje i osećaj topline na koži.
Kada ću videti prve rezultate?
Prvi rezultati mogu se uočiti odmah nakon prvog tretmana. Koža je sjajnija, rumena, nežna na dodir. Ipak, jedan tretman nije dovoljan ukoliko želimo da zaista obnovimo i podmladimo svoju kožu.
Koliko tretmana mi je potrebno?
Za optimalne rezultate potrebno je uraditi seriju od 4 do 5 tretmana, sa razmakom od nedelju do mesec dana, zavisno od pojedinca i preporuke lekara. Nakon 6 ili više tretmana promene nastaju ne samo na površini, već i u dubljim strukturama kože. Kolagenska vlakna su gušća, čvršća, koža je zategnutija i elastičnija.
Šta je to medicinska hidromikrodermoabrazija?
A ukoliko ste spremni za potpuno novi nivo čišćenja kože, onda je vreme da isprobate medicinsku hidrodermoabraziju. Reč jeo inovativnom tretmanu Alma DermaClear 3 u 1 koji spaja piling lica, dubinsku hidrataciju i čišćenje kože. Za samo sat vremena, koža je nahranjena, osvežena i dubinski čista.Sve to, potpuno bezbolno, bez iritacija i oporavka.
Za razliku od mikrodermoabrazije koja predstavlja mehanički piling i odstranjivanje nečistoća i mrtve ćelije koža, Alma DermaClear zasniva se na hidrodermoabraziji. To je unapređen nivo medicinske nege baziran na vodi i različitim hidrofilnim serumima koji neguju kožu. Tretman izvodimo pomoću se aparata koji je poslednja reč tehnologije kada pričamo o nezi kože i estetskoj medicini. Piling obavljamo nežnom silikonskom sondom i na taj način uklanjamo nečistoće i mrtve ćelije kože. Tehnologija Alma DermaClear aparata omogućava podešavanje svih parametara, zavisno od tipa i stanja kože pacijenta. Prednosti su sledeće:
- Pore su smanjene, a iz njih je izvučen nakupljeni sebum. Ovaj tretman je sjajna opcija u slučaju masne kože sklone aknama i bubuljicama;
- Poboljšava teksturu kože, smanuje vidljivost sitnih pigmentacija i ujednačava ten;
- Umanjuje vidljivost ožiljaka;
- Zaglađuje kožu lica, pomaže u uklanjaju sitnih linija i bora;
- Ubrzava obnavljanje kože lica i tako je podmlađuje.
DermaClear tretman možete raditi posebno, kao redovnu negu i svojevrstan detoks lica. Najbolje bi bilo raditi ga jednom mesečno, kako bismo kožu održali hidriranom i sačuvali je od svih štetnih spoljašnjih uticaja. Takođe, može biti i odlična priprema pred određene estetske tretmane i procedure, kao i pred laserske tretmane lica. Tretman je neagresivan, potpuno bezbolan i traje oko sat vremena. Namenjen je svim tipovima kože, čak i ljudima sa osetljivom ili problematičnom kožom sklonoj aknama.
Mikrodermoabrazija- cena i dodatna pitanja?
Kompletan cenovnik svih naših usluga, pa tako i mikrodermoabrazije, možete pogledati OVDE. Ukoliko imate bilo kakvih pitanja ili želite da zakažete pregled u našoj ordinaciji, uvek vam stojimo na raspolaganju. Slobodno nas kontaktirajte putem broja telefona 064/237-0707 ili nam pišite na mail imedic.rs@gmail.com.